Boty na jaro-léto 2010

19. února 2010 v 15:13 |  Móda
Lodičky na jehlách, nazouváky, balerínky, sandálky... to jsou botky, které k jaru a létu rozhodně patří. Ale budou letos ještě v módě? A vůbec, máme se zcela podřizovat trendům, nebo si udržovat vlastní styl? Zeptali jsme se předního českého designéra obuvi Pavla Zapletala.
A také na jeho pohled na podpatky. Ty totiž odjakživa dělí ženy do dvou základních proudů - na zastánkyně vysokých podpatků, které tvrdí, že se jim v nich dobře chodí. Věř, či nevěř. Ale znáte ženu, která přijde domů - do prázdného bytu a nazuje lodičky na 10cm podpatku? Druhou skupinu tvoří ženy, které upřednostňují pohodlnou obuv, mají rády rychlou chůzi a ne cupitání, nicméně jejich noha a vzhled je méně sexy. Existuje tedy vhodný kompromis být sexy a chodit pohodlně? I na to nám odpověděl Pavel Zapletal, který ve svých návrzích obuvi spojuje ortopedické i estetické atributy.

V jakých botičkách se líbí ženy vám? Jaká výška podpatku je pro ženu optimální, dá se to zevšeobecnit, nebo pro každou ženu je to jiné?

Pěkné boty patří k ženě stejně jako úprava zevnějšku a dokážou dotvořit celkový dojem. Není důležitá ani výška podpatku, ani tvar obuvi, ale harmonie jako celek. Určitě mi dá každý muž za pravdu, že vysoké podpatky útočí na všechny smysly. Ovšem tenhle luxus mužům dopřává pouze část žen, které jsou v kancelářích a moc toho přes den nenachodí.
Mám rovněž rád vysoké podpatky a štíhlé tvary obuvi, opticky zkracují chodidlo a jsou sexy. Vše záleží na ženě, jestli podstoupí toto celodenní martyrium nebo zvolí pohodlnou obuv. Optimální výška je mezi 4 - 6 cm výšky podpatku (klínu nebo podešve). Tomu odpovídá i tvar špice. Rafinovaně zvolený druh obuvi i na nízkém podpatku dokáže divy, pokud vhodně doplňuje a je tečkou za celkovým outfitem. Důležitý je dobrý pocit, není to o výšce podpatku.

V jakém duchu se ubírají trendy obuvi pro jaro - léto 2010?

Pro období jaro - léto 2010 je patrný návrat k eleganci, jednoduchosti a střízlivosti. Bylo dost už přílišného zdobení působícího laciným dojmem. Je zde prostor pro optimistický pohled, a to i vzhledem k ekonomické krizi.
Odráží se to zejména v barevné škále od křehkých pastelů přes zemité, přírodní tóny, až k sytým exotickým barvám. Bílá, béžová, jemné tóny městské šedi, oranžové odstíny, modré tóny, třešňová červeň, korálová červená, žlutá, tyrkysová, fuchsie a rovněž odstíny zlaté a stříbrné.

Letní sezona se nese v duchu nízkých balerín s pohodlným tvarem špice, sandálků zdobených řemínky, korálky a bižuterie (vždy v decentním a jemném provedení). Novinkou jsou sandály se zvýšeným patním páskem na šněrování (i v pánské módě).
Trendem budou i nízké platformy a podpatky nejrůznějších tvarů a výšek. Večerní a společenská linie se nese v duchu usní s lakovanou úpravou a reptilií. Podpatky jsou geometrické čtvercového nebo lichoběžníkového tvaru, jehlové s kovovým efektem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama